telefon koruyucu kılıf tasarımı - BU TELEFON KORUYUCU KILIFIN DÜŞERKEN AÇILAN BACAKLARI VAR

BU TELEFON KORUYUCU KILIFIN DÜŞERKEN AÇILAN BACAKLARI VAR

Bir Mühendislik Öğrencisi, Düşme Durumunu Algılayan ve Bacaklarını Açan Telefon Koruyucu Kılıf Geliştirdi

Almanya Aalen Üniversitesi’nde öğrenim gören bir mühendislik öğrencisi telefonların düşme halini algılayarak düşme 8 elastik bacağını birden açan telefon koruyucu kılıf geliştirdi. Açılan bacaklar telefonun hem ön hem de arka yüzünü koruyor. Düşme esnasında telefon yere çarptığı anda havada iken açılan bacaklar daha önce yere temas ederek darbe etkisini azaltıyorBuluşun sahibi Franzel icadını aktif sönümleme (İngilizce’de Active Dampening) kelimelerinin baş harfleri ile birlikte “ADCase” olarak adlandırdı. Kılıf aslında tıpkı bir örümcek görünümünde. ADCase yakında bir Kickstarter fonlaması başlatmayı planlıyor. Bunun yanında Franzel ve ortağı Peter Mayer bir web sitesi açmış bulunmaktalar. (Web siteleri: https://www.ad-case.de/)

Telefon Koruyucu Kılıf 4,9 Milimetre Kalınlında

Ekip ADCase’i, mevcut telefon modellerine uygun kılıflar halinde satışa sunmayı planlıyor. Bu ilginç telefon kılıfı kapalı halde iken 4.9 milimetre kalınlığında. Bacakları açıldığı zaman ise 3 santimetrelik bir koruyucu tampon oluşturuyor. Ayrıca ADCase, kablosuz olarak veya USB kablosu ile şarj edilebilecek bir batarya da barındırıyor.

Haber Kaynağı: https://interestingengineering.com/now-you-can-protect-your-phone-from-falls-with-this-airbag-case-that-pops-open

ESNEK EKRAN ÜRETİMİ İÇİN YENİ BİR YÖNTEM HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Bir Cevap Yazın