56 mini bulaşık makinesi 1024x479 - MİNİ BULAŞIK MAKİNASI TAM ÖĞRENCİ EVLERİNE GÖRE

MİNİ BULAŞIK MAKİNASI TAM ÖĞRENCİ EVLERİNE GÖRE

Aslında birçok evin büyük bir bulaşık makinesine ihtiyacı yoktur. Özellikle tek kişi veya iki kişilik evlerde normal şartlarda çok fazla bulaşık olmaz ve bunun için de kocaman bir makine almak çok anlamsızdır. Ama diğer taraftan da bulaşıkları elde yıkarken çok fazla su kullanılır. İşte bunun gibieksikliklerden yola çıkarak tasarladı Heatworks firması kalabalık şehirlerde evlerde az alan kaplaması için bir bulaşık makinesi tasarladı.
Tetra isimli bu makine bir akşam yemeği bulaşığını on dakikada yıkayabiliyor. Ayrıca bu mini bulaşık makinesi için özel bir su hattına ihtiyaç yok. İçerisine çok az bir miktar su dökmeniz yeterli. Tam öğrenci evlerine uygun bir çalışma açıkçası, ama 299 dolara satılıyor. Birkaç eli tornavida tutan arkadaş bunun gibi bir makineyi 100 tl ye de mal edebilir. Evinizde de yapabilirsiniz.

Tetra için bir de mobil uygulama mevcut. Yani artık bulaşık makinanıza uzaktan da hakim olabilirsiniz. Yıkama işlemini istediğiniz zaman başlatabilirsiniz.

57 mini bulaşık makinesi öğrenci evi için bulaşık makinesi 300x163 - MİNİ BULAŞIK MAKİNASI TAM ÖĞRENCİ EVLERİNE GÖRE
mini bulaşık makinesi tam öğrenci evleri için tasarlanmış

Mesele Bulaşık Makinesi Değil

Bu haberi yapmamızdaki amaç aslında bu bulaşık makinesinin mühendislerin gündemini oluşturacak bir yönünün olması değil. Henüz çok popüler bir site olmadığımız için firma bize sponsor da olmadı 🙂 Amacımız yeni ve farklı şeylerin, tasarımın mühendislikte ne kadar önemli olduğu hakkında fikir oluşturmak. Değişen şartların ortaya çıkardığı problemlere yönelik pratik çözüm yolları bulmak fikrindeki bu çalışmanın haberini farklı ve basit düşünmenin önemini vurgulamak için yaptık.

KAYNAK

diğer icat yazıları

Bir Cevap Yazın