temizlik robotu temizlik robotları 1 - iRobot Yeni Temizlik Robotlarını Tanıttı

temizlik robotları

iRobot Yeni Temizlik Robotlarını Tanıttı

Yeni Temizlik Robotları: Birisi Yeri Süpürüyor Diğeri Ardından Paspaslıyor

Gün geçtikçe robotlar gündelik hayatımıza iyice yerleşiyor. Bir çok işimizi onlara yaptırıyoruz. Şimdilik bu robotlar çok basit işleri yerine getirse de taşıdıkları düşünce çok önemli.  Ha burada basit işler derken gündelik hayata yönelik dedik, yoksa bu robotlar fabrikalarda gerçekten harika şeylere imza atıyor. Örnek olarak elinizdeki telefonun üretim bandında belki de 40 dan fazla çeşit robot var. Neyse, bu temizlik işleri de robotlara emanet edilmeye başladı. Bir firma yeni temizlik robotlarını tanıttı.

Irobot firması daha önce de temizlik robotları tasarlayan bir firma. Yaptığı robotların son versiyonları bu robotlar. Yeni robotlar – Roomba s9 + ve Braava jet m6. Bu robotlar bir ikili olarak çalışıyor. Temizlik yapanlar daha aşinadır. Birisi süpürüyor diğeri hemen ardından paspas yapıyor. Daha önceki modellerine göre yeni ikili daha zeki ve daha güçlü bir vakuma sahip.Yeni temizlik robotu üzerine duvar dipleri ve köşeleri daha kolay temizleyebilsin diye beş kollu süpürgecikler var. Ayrıca üzerlerindeki sensörler sayesinde evin tüm santimetrekaresini tarayarak en verimli temizlik planını yapıyor. Akıllı telefonlar ile de kontrol edilebilen bu robotların bir diğer özelliği ise dolan pislik depolarını sabit bir istasyona boşaltabilmekte. Paspasçı robotun ise iki türlü paspas ucu var, birisi tekrar tekrar kullanılablirken diğeri tek kullanımlık. Firma bunu Kuzey Amerika ve Avrupaya farklı modellerin uygun olacağı düüşüncesi ile yapmış.

Temizlik ve Temizlik Robotları Gelecekte Rağbet Görecek

temizlik robotu 300x200 - iRobot Yeni Temizlik Robotlarını Tanıttı
temizlik robotları günlük hayatımızda daha çok yer alacak gibi

Teknoloji hızlı bir şekilde hayatımıza giriyor. Gün geçtikçe konforumuz da artıyor. İlerleyen zamanlarda kimse konforunu bozup kablolarla hortumlarla eğile büküle ev süpürmek istemeyecek gibi. Yani eğer bir girişimde bulunmak istiyorsanız, bu alan büyük bir potansiyele sahip…

HABER KAYNAĞI

 

temizlik robotu, paspas robotu, robot,

HAVA KİRLİLİĞİ İÇİN ÜRETİLEN MASKE YAZISINI BURADAN OKUYABİLİRSİNİZ

Bir Cevap Yazın