dron drone engelli ve dar alanlarda uçabilen dron - ENGELLİ VE DAR ORTAMLARDA UÇABİLEN DRON

dron

ENGELLİ VE DAR ORTAMLARDA UÇABİLEN DRON

Dronları bir çoğumuz gerçek hayatta veya televizyonda, sosyal medyalarda görmüştür. Bu cihazların çok çekici olmalarına rağmen hassas bir tarafları vardır: pervaneler! Bir dron herhangi bir yere çarpmışsa büyük ihtimalle ciddi bir hasar almıştır. Bu durum hobi uğraşları için bir sorun oluşturmasa da güvenlik ve kontrol gibi görevlerde çok ciddi problemlere yol açar.
Flyability firması dronların bu eksik yönlerini gidermek amacıyla yeni bir ürün geliştirdi. Bu dron engellere çarptığı an uçuş kabiliyetini kaybetmemesini sağlayan bir dış kabukla korunuyor. Çok hafif olan bu kabuk dronu sadece çarpışmalardaki hasarlardan korumuyor, aynı zamanda dronun bir yere temas ettiğini algılamasını da sağlıyor.

Yeni Dron, Tüneller ve Isı Tesisleri Gibi Alanlar İçin Kullanılabilir.

Geliştirilen bu dron, insanın girmesinin riskli olduğu dar boru hatlarının kontrolü, kazan ve depo içlerinin kontrolü, tünellerin incelenmesi ve insanın yollanamayacağı yerlerdeki ilkyardım operasyonları gibibir çok alanda daha etkili müdahale şansı veriyor. Bu durum ise hem iş ve işçi güvenliğini artırıyor hem de arıza tespit süresini kısaltıyor.

KAYNAK

 

dron, drone,

Bir Cevap Yazın