BİR MÜHENDİSİN TAKİP EDEBİLECEĞİ İNSTAGRAM HESAPLARI

İnstagram, günümüzde, genç yaşlı her kesim tarafından en sık kullanılan sosyal medya uygulamalarının başında geliyor. Birçok insan gününün büyük bir kısmını İnstagram üzerinde geçiriyor. Hatta çoğumuz bir mesaja bakmak için girip dakikalarımızı harcadığımızı fark etmişizdir.

İnstagram algoritmesı, diğer birçok sosyal medya algoritması gibi sizi tanımak için hareketlerinzi kaydeder ve işler. Sizin ne gibi postlara nasıl tepkiler verdiğiniz; neleri beğendiğiniz, hangi tür storylere (hikaye) ne tür tepkiler verdiğiniz, ne tür postlara yorum yaptığınız veya açıklamasındaki linke tıkladığınız İnstagram için önemli verlerdendir. Çünkü bu verilerle sizi zamanla tanır ve daha çok ilginizi çekecek içerikler size sunmaya başlar. Bu sayede İnstagram üzerinde daha çok vakit geçirirsiniz.

Peki Ne Yapabiliriz?

İnstagramın bu yazımızla alakalı olmayan algoritması hakkında açıklamayı yaptıktan sonra yavaştan sadede gelelim. Evet, bizler de, en azından bir kısmımız, İnstagramda vakit geçiriyoruz. Peki bu geçirdiğimiz vakti birazcık olsun kendimize bişeyler katacak şekle dönüştürsek? Yani İnstagrama kendimizi tanıtsak…

-Merhaba, ben İnstagram!

+Merhabalar, ben de mühendisim J Memnun oldum…

Böyle bir tanışma neticesinde İnstagram artık sizin mühendis olduğunuzu anlayacak ve ayağını denk alacaktır. Yani size tutup da romantik postlardan ve sayfalardan ziyade teknik ve gözünüz takıldığında hem ilginizi çekecek hem de kendinizi geliştirecek sayfa ve postlar önerecektir. Keşfet bölümünüz ona göre şekillenecek, anasayfanızdaki post öncelikleri daha teknik bir üslup kazanacaktır. Böylece siz de vaktinizi İnstagram kullanarak harcarken, arada gözünüze takılan bu postlarla birşeyler öğrenebilme şansı yakalamış olacaksınız.

Evet, bu yazımızda bir mühendisin takip etmesi gereken instagram hesaplarının bir listesini yapacağız. Bu sayfalardan ilginizi çekenleri takibe alarak İnstagram algoritmasının size mühendislik ile ilgili daha çok içerik sunmasına sebep olabilirsiniz. Şimdi gelelim bir mühendisin İnstagram üzerinde takip etmesi gereken, takip edebileceği mühendislik, bilim ve teknoloji instagram hesaplarına:

Mühendisler İçin 9 İnstagram Hesabı:

1-interestingengineering

86 interestingengineering instagram mühendislik engineering - BİR MÜHENDİSİN TAKİP EDEBİLECEĞİ İNSTAGRAM HESAPLARI

2- sciencealert

86 sciencealert instagram engineering mühendislik - BİR MÜHENDİSİN TAKİP EDEBİLECEĞİ İNSTAGRAM HESAPLARI

3-sciencechannel

86 sciencechannel instagram mühendislik engineering - BİR MÜHENDİSİN TAKİP EDEBİLECEĞİ İNSTAGRAM HESAPLARI

4-technologyreview

86 mit technology review engineering instagram mühendislik - BİR MÜHENDİSİN TAKİP EDEBİLECEĞİ İNSTAGRAM HESAPLARI

5- technology

86 technology engineering science instagram - BİR MÜHENDİSİN TAKİP EDEBİLECEĞİ İNSTAGRAM HESAPLARI

6-worldwide_engineering

86 worldwideengineering mühendislik instagram engineering - BİR MÜHENDİSİN TAKİP EDEBİLECEĞİ İNSTAGRAM HESAPLARI

7-gadgetings

86 gadgetings mühendislik engineering instagram - BİR MÜHENDİSİN TAKİP EDEBİLECEĞİ İNSTAGRAM HESAPLARI

8-industrial.tech

86 industrial.tech engineering mühendislik instagram - BİR MÜHENDİSİN TAKİP EDEBİLECEĞİ İNSTAGRAM HESAPLARI

9-world_of_engineering

86 worldofengineering mühendislik engineering instagram - BİR MÜHENDİSİN TAKİP EDEBİLECEĞİ İNSTAGRAM HESAPLARI

Bir Mühendis Sosyal Medyayı Nasıl Kullanmalı?

Bu instagram mühendislik hesapları, araştırmalarımız sonucunda ulaştığımız hesaplarsır. Siz de bilim ve mühendislik içerikleri paylaşan instagram hesaplarını yorum olarak belirtebilirsiniz. Bu sayede diğer okuyucularımız da yorumlara bakarak bu hesapları takip edebilirler.

Unutmayalım! Birçoğumuz sosyal medya hesaplarının, hatta tüm sanal platformların bizi tanımaya çalıştığını, halk tabiri ile “izlediğini” biliyoruz. Bu durumdan kaçınmanın yolları olsa da gerçekten çok güç olduğu ortada. Ama yapabileceğimiz mantıklı bir hareket var; o da, bahsi geçen sanal platformlara kendimizi, istediğimiz gibi tanıtmak! Böylece sosyal medya algoritmaları size, sadece vakit kaybettirecek içerikleri değil;  sizi geliştirecek ve bir şeyler öğretecek içerikleri size daha sık gösterecektir.

Sosyal medya algoritmalarını da insanlar gibi düşünürsek, algoritmaların sizi nasıl tanıdığı, sizin onlara kendinizi nasıl tanıttığınıza bağlıdır! Bir mühendis misiniz? Bir şef misiniz? Bir müzisyen, bir işsiz veya doktor mu? Eğer iyi bir şekilde kurgulamayı başarırsanız tüm sosyal medya algoritmaları size faydalı içerikler sunmaya çalışacaktır, sadece vaktinizi çalmaya değil. Sevgiler.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın