3D Yazıcınız İle Üretip Satabileceğiniz 8 Ürün

3D YAZICILARLA ÜRETİP SATABİLECEĞİNİZ 8 ŞEY

3D Yazıcılar özellikle covid 19 süreci içerisinde iyice yaygınlaştı. Özellikle yüz siperliği, maske aparatı, maske burunluğu, kapıyı kolumuzla açmamızı sağlayan aparat ve anahtarlık şeklindeki temassız dokunma aparatlarının 3d yazıcılarla üretilebilmesi insanların ilgisini çekti. Geçtiğimiz ve içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde popüler hale gelen bu 3d yazıcılarla sadece pandemi sürecinde değil, normal günlük hayatta kullanılan yüzlerce ürün basılıyor.

3D Yazıcılardan bahsederken bu yazımızda FDM tipi masaüstü 3D Yazıcıları kastediyoruz. Kullanımı iyice yaygınlaşan bu cihazlarla neler üretebilirsiniz? Daha özel bir manada konuşacak olursak neler üretip satış yapabilirsiniz bunlardan bahsettik. Bu amaçla 3d yazıcınızla para kazanmanıza yardımcı olacak, size fikir verecek parçalardan bahsedeceğiz. Hadi başlayalım.

1- Dekoratif ve İlgi Çekici Saksılar Üretip Satabilirsiniz.

3D Yazıcıların bize sunduğu üretim esnekliği baskılarımızın ilgi çekici bir hale gelmesini sağlıyor. 3D Yazıcılarınızla özellikle kaktüsler ve diğer çiçek benzeri bitkiler için saksılar üretebilirsiniz. Saksı üretirken doğrudan 3D Yazıcınızla bastığınız modeli de kullanabilirsiniz, bu baskı ile hazırlayacağınız bir silikon kalıp içerisine çimento veya reçine döküm yaparak da saksı üretebilirsiniz. Tercih sizin. Bizim tavsiyemiz silikon kalıplama yapıp bu kalıbı içerisine beton dökerek saksı üretmeniz. Bu daha orijinal bir görünüm kazandıracaktır.

2-Duvar Sanatı (Wall Art)

İster ofisinizin bir duvarına, ister oturma odanızın bir duvarına asabileceğiniz onlarca farklı modelde duvar süsü mevcut. Bunların tasarımını siz de yapabilirsiniz. Bunun yanınd satışa açık lisanslı olarak paylaşılmış tasarımları da kullanabilirsiniz. 3D Yazıcınızla üreteceğiniz duvar süsleri, müşterilerinzin duvarlarına adeta sanatsal bir görünüm kazandıracaktır. Bu duvar süslerini büyük ölçüde üretmek istiyorsanız parça parça basmanız ve bu baskıları birleştirmeniz gerekecektir. Burada alternatif bir üretim yöntemi tavsiyesi olarak lazer kesim işi yapan firmalarla çalışmanızı, ister metalden isterseniz pleksiglass (akrilik) malzemeden kestirmenizi tavsiye ederiz. Bunun yanında küçük ölçekli duvar süslerini 3D Yazıcınızla üretip satabilirsiniz.

3-3D Yazıcı Parçaları

20160911 093546 - 3D Yazıcınız İle Üretip Satabileceğiniz 8 Ürün

3D Yazıcılar açık kaynaklı cihazlardır. Yani isteyen herkes bir üç boyutlu yazıcı yapabilir. Bunun için gerekli malzemeleri çok kolay bir şekilde internet üzerinden veya bir kısmını sanayilerden, hırdavatçılardan veya nalburlardan temin edebilirler. Bunun yanında hemen bütün açık kaynaklı 3d yazıcıların yapılışında yine 3D Yazıcı ile üretilmiş parçalar kullanılmaktadır. Bu parçaları araştırıp satışını yapmayı düşünebilirsiniz. 3D Yazıcı yapmak isteyen meraklılar size ulaşacaktır.

4-Robot Parçaları

ARDUİNO SAAT YAZAN ROBOT PLASTİK PARÇALARI PLOTCLOCK P - 3D Yazıcınız İle Üretip Satabileceğiniz 8 Ürün

Son 10 yılda robotik ve robotik kodlama alanına ilgi ciddi manada artmış durumda. Bu ilginin birçok nedeni olmakla beraber, bizi nedeninden çok sonucu ilgilendiriyor efendim J İnsanların gerek hobi gerek eğitim, gerekse ödev ve proje olarak yapmak isedikleri robotların çoğunda 3D Yazıcı ile üretilmiş parçalar kullanılmaktadır. Bu parçaları üretip mağazanıza eklerseniz ve robotik ile ilgili çevrelerde tanıtabilirseniz olumlu geri dönüşler alabilirsiniz.

5-Bisiklet ve Scooter Aksesuarları

Mikromobilite denilen bir trend var dünyada. İnsanlar artık scooter, ginger ve halfbike gibi araçlar kullanmaya başladı. Bu araçlar için de haliyle aksesuar pazarı oluştu. Özellikle bisikletler ve scooterler için suluk, çanta askılığı, batarya koruma parçaları, telefon sabitleme aparatları gibi parçalar üretmek ve ilgili çevrelere tanıtmak size ticari olarak dönüşler sağlayabilir.

6-Kişiye Özel Tasarlanmış Ürünler

IMG 20201210 002934 7 - 3D Yazıcınız İle Üretip Satabileceğiniz 8 Ürün

Bu başlığa verilebilecek en klişe örnek üzerinde isim yazılı anahtarlıklar ve plaka yazılı anahtarlıklardır. Bu tür anahtarlıkları, anahtarlığın tasarımını ve tanıtımını iyi yaparsanız satabilirsiniz. Bunun yanında kişiye özel kalemlikler, duvar süsleri, broş ve pinler, rozetler, plaketler ve kitap ayraçları da tasarlayıp üretebilirsiniz.

7- Kamera ve Telefon Aksesuarları

Kamera ve telefonlar için tasarlanmış farklı kullanımlara yönelik yüzlerce tasarım mevcuttur. Siz de gerek bir tripot basarak, veya telefon standı basarak, veya kamera koruyucusu basarak bunları pazarlayabilirsiniz. Hatta mevcu kamera ve telefon aksesuarlarının kırılan parçalarını da üretip pazarlamanız mümkündür. Özellikle son dönemlerde uzaktan eğitim sisteminin Ülke ve dünya genelinde aktif bir şekilde uygulanmaya başlamasıyla gerek eğitmenler gerek öğrenciler tablet ve telefon standları gibi aksesuarlara ilgi göstermeye başlamıştır.

8- Litophane Aksesuarlar

Litophane demek, ışık vurunca şeklin, fotoğrafın ortaya çıktığı durum demek. Siz de ister genel fotoğraf ve resimlerle, ister müşterinizin talep ettiği fotoğraf ve resimlerle litophane aksesuarlar üretebilisiniz. Bu aksesuarlar bir masa lambası veya duvar süsü olabilir.

Bu yazımızda sizlere 3D Yazıcınızla üretip satabileceğiniz 8 çeşit parçadan/üründen bahsettik. Bu yazımızı 3D PAZARYERİ ve 3D YAZICI YAPIMI websiteleri ile ortak olarak hazırladık. Eğer bir 3D Yazıcı yapmak isstiyorsanız 3dyaziciyapimi.com web sitesini, yazıcı, filament veya yedek parça satın almak istiyorsanız 3dpazaryeri.com u ziyaret edebilirsiniz. Bol kazançlar J

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın